iFFer

Mõttevabaduse kants

Politsei paraad ehk teadmistepäev.

1. ja 3. september osutusid tänavu aasta mõlemad uue kooli aasta algus päevadeks ning mõlemail neil päevadel leidis linnades ja asulates aset politsei paraad.

Ilus on küll vaadata kogu seda tseremooniat mis leiab aset teadmistepäeval, mil sajad tänavale voolanud politseinikud sunnivad autojuhte vaid oma kohal olekuga neile kuuletuma.Autojuhid oleks nagu tõesti just eile autokoolist tulnud viisakad kaasliiklejad kes lasevad üle tee kõiki jalakäiaid, kuid seda vaid seal kus virvendab neoon roheline vest või sini valge auto. Ülejäänud ristmikud elavad tasapisi edasi oma elu kus jalakäia peab võitlema ja tegelikult ka väga tihti riskima oma eluga.Näiteks oleks mind suve lõpus alla ajanud üks bussijuht kes ei näinud minus mingit potentsiaalset takistust mis tema edasiliikumist häiriks.Mina pidin aga poole zebra pealt jooksma elu eest kuna nägin et buss ei kavatsegi peatuda.
Ka tollel hetkel polnud meie vapraid korravalvureid kuskil näha, niisis mis tarvis nad demonstreerivad oma võimu kord aastas. Milleks nad annavad selle lootuse noortele liiklejatele, et neid ei ohusta tänapäeva liikluses miski. Sest järgmisel nädalal ei ohusta ju autojuhte enam mingi märgatav ja silmaga tajutav oht olla tabatud just teo pealt.
Ma ei nõua igapäevast patrulli ristmikutel ega ülepäeva liiklus kultuuri parandamist kuna mõlemad neist eesmärkidest on võimatud aga siiski jääb minul ebaselgeks miks peab koolilapsi kaitsma üks kord aasta jooksul, lapsed lähevad ka ülehomme kooli.

Avaldatud EPL online-s 03.09.2007

Filed under: Vaatenurk

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Adwert

%d bloggers like this: