iFFer

Mõttevabaduse kants

Rahva teenri palk.

Sest rahvas on meie tööandja ja kõrgeim võim.”

Eesti kodanikud on tõusnud tagajalgadele, justkui sipelgad ja viibutavad enda tundlaid riigikogulaste suunas, keda enamasti sipelga tegemised suurt ei huvitagi. Ja miks peakski? Riigikogulastel on käed ja jalad tööd täis, kuidagi peab ju palka kulutama.Ja tööd on juurde tulemas, sest palk kasvab riigikogulastel tänavu veelgi suuremaks – riigikogul on rasked ajad tulemas.

Ligikaudu kuuskümmend kolm tuhat (koos hüvitistega) Eesti krooni kuus on muljetavaldav summa. Sellise summa mõistliku kulutamisega tavaline eestlane hakkama ei saakski. Tegelikult keskmine eestlane saab sellisest summast ühes kuus vaid ühe neljandiku. Rahvasaadiku trastiline palgatõus on tingitud Eesti majanduse jõulisest õide puhkemisest.

Tavalise külakooli algklasside õpetaja Pille ja teiste kodanike palk on tõusnud ja loodetavasti tõuseb ka tulevikus, mis kergitab ka otseloomulikult Eesti keskmist palka. Õpetaja Pille, kelle palk tõenäoliselt Eesti keskmisenigi ei küündi on omandanud vähemalt kõrghariduse TPÜ-s. Mõned riigikogu liikmed on keskkooli haridusega. Ajalugu teab näiteid, kui mõni saadik ei oskanud eesti keeltki aga palka sai.

Kunstnik Raivo järvi on tähelaeva saates tunnistanud, et suundus poliitikase raha pärast. Eks ta tegelikult tõhus äri ole. Rahvasaadikul ei ole kaheteiskümne tunnilisi vahetusi ja ka tööpäevade koguarv ulatub ligikaudu sajani. Kui vaadata ETV-s argipäeviti eetris olevaid infotunde, kus halvimal päeval riigikogu kooseisust kolmandik kohav viibib, võib tekkida tunne, et rahvasaadikud tööd ei teegi. Kuid esmamulje on petlik. Töö toompea lossis keeb täiel rinnal, poliitikud siblivad kobinetist kabineti, tormavad paaniliselt koridoris ja peavad tuliseid vaidlusi kohvikus, järjekorras seistes.

Kohvikud ja üleüldse toitlustamis asutused on poliitiku seas ülimad populaarsed. Just seal leiavad aset legendaarset valijatega kohtumised, kus söögi ja joogi kõrvalt arutatakse poliitilisi probleeme. Maksumaksja rahaga maiusroogade valimisel muidugi ei koonerdata. Samuti nagu ka mõne luksusauto ostmisel. Kui mitmel õpetajal on olemas kollane luksuslik hummeri sõiduauto?

Muidugi on igal saadikul ka suuremad kohustused võrreldes Pillega. Näiteks kohustus hoida riiki edasise arengu suunas ja töötada eesti rahva heolu nimel. Kuidas rahvasaadikud reageerivad protestilainele, mis nende palgatõusust tingitud, näeme lähitulevikus. Näeme kui palju hoolivad meie isandad demokraatiast.

Filed under: Vaatenurk

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Adwert

%d bloggers like this: