iFFer

Mõttevabaduse kants

Väljamõeldud lood! Kohustuslik külastus!

Mina käisin eile kvaliteet muusikat nautimas! Mina käisin väljamõeldud lugusid vaatamas! Mina tutvusin suurepäraste rütmide ja gitarri käikudega! Minu kõrvad mõnulesid proffesionaalse hääle kasutuse käes! Mu silmi paitasid pildid ekraanidelt mis saatsid muusikat! Minu aju püüdis palju hinge lähedast ja tarka lüürikat! Ma käisin kuulamas dagöt koos chalicega kellel oli kaasas ka Lenna Kuurma.

Ei ole mõtet salata, kontserdiga jäin rahule. Pisut kallis pilet oli oma hinda väärt ja peale kontserdit oli n nõus maksma kaks korda sama palju, et veel tund aega kvaliteeti nautida.
Rõõm on tõdeda, et eesti artist võtavad üha rohkem tehnikat kaasa. Dagö lava oli täiustatud kahe ekraaniga, kuhu edastati pilti nii lava eest, kui ka mini kaameratelt mis olid paigutatud pea igale poole – üks oli saatpalu mikri otsas! Lava taha jäid mõned ekraanid ja valgustid. Pakuti nii vaatamise kui ka kuulamis rõõmu.

Esimesena astus lavale Dagö. Enamuselt esitati lugusid uuelt plaadilt Möödakarvapai. Ja vahele mõni varem juba tuntuks laudud laul. Saatpalu tekstid on alati väga südamelähedased, ilusad ja vaatamata kõigele väga lihtsad ja mõistetavad. Mõnus kahe hääl võib vahelduda kõrgete kilgetega ja Rebase osavad näpud gitarril moodustavad ülima koosluse, mille katkemist kardad terve kontserdi. Üllatus esineja Kuressaares oli Superstari Piperal, kelle vastu mul midagi ei olnud. Koos esitasid nad ühe loo ning tausta laulis ta ka loole Jää, mille rajumate riffide ajal lava esine uppus valguse vahelduvates sähvatustes.

Väikse puhkuse Dagöle andis Chalice. Chalice on lihtsalt chalice ja see mees ei väsi üllatamast. Jarek astub lavale araabia meloodiate saatel, TANTSIB ja laulab sellest kuidas ta kohtleb naisi – nagu muda! Peotäis naerupahvakuid. Ja selline Chalice ongi, räägib asjadest nii nagu nad on, julgeb ära öelda seda, millest me kõik teame aga häbeneme välja öelda. Jarek teeb seda aga võga lõdvat ja ei tee sellest suuremat numbritki. Edasi istub Chalice klaveri taha ja laulab väga head lood, enamuselt teiselt plaadilt Süsteem Süsteem. Suurepärased rütmid ja sõnad. Lenna Kuurma aitas esitada ühte mu lemikut laulu Koduteel.

Kas tohib ma ei kirjuta Lennast? Aitäh!

Kuid kooslus on tõesti võitmatu. Saatpalu ja Chalice. Mõlemad nii muhedad vennad, targad, üks kergemeelne ja teine justkui tasakaaluks kaalukas Saatpalu. Peale tagasi kutsumist esitasid nad laulu Head Ööd. Kas on võimalik välja mõelda paremat lõppu kontserdile? Neljakesi laval vuristasid nad laitmatud Jareku sõnade seaded ja tantsisid laval. Lobisesid pausides ja tuntsid mõnu sellest mida nad teevad, täpselt sama palju kui publik või veelgi rohkem.

Alati on hea vaadata ja kuulata, kui esineja saab sama palju positiivseid emotsioone kontserdilt ja naudib igat sekundit laval, sest ta armastab muusikat, armastab armastust, publikut ja kvaliteeti. Sellel kambal ei ole parim enne!

Filed under: Muusika

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Adwert

%d bloggers like this: