iFFer

Mõttevabaduse kants

Umb(e)usaldamisest…ja umb(e)usaldajast….

Keskerakond teatas häälte kogumisest riigikogus Ansipi umbusaldamiseks. Täna kirjutab postimees, et sellega on ühinenud rahvaliit ja rohelised. Minu arvates jube poliit balagan ja tsirkus. Rahvaliit ja rohelised õigustavad oma käitumist sellega, et tänane valitsus koalitsioon ei ole võimeline toime tulema eelarvete koostamisega(lisa- ja järgmise aasta eelarve).  Ja kuigi ma olen nõus, et tulevased valimised on koalitsiooni korralikult segamini löönud ja kaine mõistuse asemel jäigalt oma kampaaniat silmas pidades raiutakse, pole antud valitsus antud hetkel mitte mingisuguseid alternatiive.

Lühinägelikus ehk +2

Kurvaks teeb umbusaldajate “lühinägelikus” või teisisõnu kavalus. Valitsusse keegi nimelt neist ei kipu, majandus olukord pole ju kiita ja sellisel ajal tüüris olemine mõjuks negatiivselt tulevaste valimiste tulemusele. Aga oletame, et aktsioon läheb läbi ja valitsuskabinet tagandatakse, mis edasi? Alustatakse uue koalitsiooni moodustamise läbirääkimisi keskerakondlastega? Huvitav kauaks need läbirääkimised veniks? Ja, kes seni Eesti majandust päästab? Oleks umbusaldajatel selge plaan ja siht, kuidas käituda peale õnnestumist toetaksin, ehk minagi neid, ent sellise plaani puudumisel jätab see tühi kargamise muljet enne valimisi.

Seda, et valitsus kehvavõitu oma ülessanetega toime tuleb ma ei eita ja seepärast soovitan pretsedendiks võtta Maripuu juhtumi. Las teevad alustatud töö lõpuni ja lürbivad enda keedetud suppi. Selles raskes töös oleks abiks opositsiooni kontsruktiivne kriitika (mitte see, antke andeks, vedelemat sorti fekaal , mida keskerakondlased igas enda intervjuus, blogis ja isegi riigikogu infotunnis ajavad), mitte koalitsiooni igast nurgast õõnestamine auroparlamendi valimiste tõttu!

Lääne moodi

Millega tegeleb aga umbusaldaja ise? Tallinna linnapea Savisaar on läinud kahepäevasele töö/puhkus reisile koos oma erakonnakaaslasest neiuga! Säh siin on pilte ka…… Minul on ausalt öeldas väga hea meel, et ka meil ajatakse karjääri asju ikka voodi kaudu nagu lääneski. Tunnen end eurooplasena.

Edu Kanterile täna öösel rekordi püstitamisel

Filed under: Vaatenurk

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Adwert

%d bloggers like this: