iFFer

Mõttevabaduse kants

Praaznik ehk Võidupüha “devalveerumine”

Elukoha muutusest tingituna ei puuduta mind see teema sellel aastal nii teravalt, kui eelnevatel. Kuid tänu ajakirjandusele ei või ma mingil juhul sellest jutu tegemata jätta.  Võidupüha pidustused Eestis ja mõne aktivisti tegutsemine pronksiöö eel ja selle järel.

Tolerantsus

Minult veteranide pidustused tüki küljest ei võta ja see, et need samad inimesed võitlesid nende poolel, kes okupeerisid minu isamaa ja saatsid meie riigi elanike siderisse, ei tekita minus soovi sülitada neile näkku, sõimata okupantideks, nõudes nende väljasaatmist meie riigist. Sellistes pidutsemistel Eesti vastaseid meeleolusid me kahjuks muuta ei saa, kohapeal laulmist ei tohi ka keelata, ent joomise võiks ära lõpetada küll. Seaduse järgi on alkoholi tarbimine avalikus kohas keelatud, võidupüha ei tohiks erandlikuks päevaks olla.

Kurvaks teeb selle päeva hoopis veteranide käitumine, nende ebatolerantsus. Nende arvates on inimene, kes ei tähista võidupüha ilmtingimata nats. (Natsi tähendus on Venemaal minu arvates devalveerunud vaenlase väärtuseks) Nad ei aktsepteeri minu arvamust ja tegelikult kellegi arvamust. Aga tegu on mentaliteedi probleemiga, mis jääb kahtlemata sellel põlvkonnal lahendamata. Jääme lootma tuleavstele.

“Mis õigusega?!”  tüübi

Peab mainima, et võrreldes eelmiste aastatega on poleemikat ja provakaatoreid vähem ja see on rõõmustav. Aga siiski leidub mõningaid üksikuid, kes ei väsi tassimast pronksikuju koopiat tõnismäele. Politsei toimetas õigesti ja ümber ringi kära-mära vaigistus iseenesest suhteliselt kiiresti. Minul tekib küsimus, et milleks? Mis see teisiku paigaldamine sellele naisterahvale tähendas. Sisendas õiglustunnet, sümboliseeris kättemaksu või unistatud 15 minutit kuulsust.

Öine vahtkond ja selle käsilased on saanud õiguse piketeerimiseks, kuna neil on selline õigus, nagu igal elanikul. Ja see on õige, mis tahes nende ajendiks ja ideoloogiaks ka poleks! (Venemaal näiteks on samasugused õigused, kuid need ei toimi) Ent, kui hakatakse märatsema või tõmmatakse välja keelatud sümboolika ja politsei vahele astub (nagu juhtus ka vene saatkonna ees piketeerijatega) tõuseb kisa : “Mis õigusega?! Vaadake politsei omavolitseb”  Tegelikult poleks ju selles miskit hirmsat, aga sellised vahejuhtumid, kus vene elanikkonda “rõhutakse” toidab meie ja naaberriigi ajakirjandust. Ja selle epideemia vastu rohtu ei ole!

Ilusat Euroopa päeva

Filed under: Vaatenurk

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Adwert

%d bloggers like this: